KARAKILCIK BUGDAY UNU YUFKA EKMEĞİ ( 5 ADET)
KARAKILCIK BUGDAY UNU YUFKA EKMEĞİ ( 5 ADET)

KARAKILCIK BUGDAY UNU YUFKA EKMEĞİ ( 5 ADET)

Fiyat : ₺25,00  + KDV
KDV Dahil : ₺25,25

BİR PAKET 5 ADET YUFKA EKMEĞİ İÇERMEKDEDİR.

 

 

Karakılçık buğdayı adını başaklarındaki karakılçıklarından almış, atalarımızdan kalan nesli tükenmekte olan bir tür yerli buğdaydır. Yerli tohumların zirai tohumlara göre genotiplerinin düşük verimli olması üreticiler tarafından yerli tohumların tercih edilmeme sebebidir. Yerli buğdaylar daha serttir ve daha zor öğütülürler; fakat besin değerleri oldukça yüksektir.

Günümüzde araştırması ve tanıtımı sıkça yapılan; Kastamonu bölgesinde yetişen Atalık Siyez buğdayı gibi Karakılçık Buğdayı da atalık bir buğday cinsidir. Bu özelliklere sahip Karakılçık Ekmeği elbette oldukça leziz ve sağlıklı olacaktır. Sofralarınızda eksik etmediğiniz ekmeği, daha doğal ve organik bir şekilde tüketmenize olanak sağlayacak bu ürünü siz de sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

Karakılçık Ekmeği Tunceli

 

Geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanan ve nesli tükenme tehlikesinde olan ilk evcilleştirilmiş buğday türlerinden karakılçık buğdayının özellikleri saymakla bitmiyor. Antioksidan özelliklere sahip, glüten oranının düşük olduğu buğday türü olan karakılçık buğdayı, kabuğuyla birlikte, bütün halde taş değirmenlerde öğütülüyor. Bu öğütülen undan yapılan karakılçık ekmekleri, besin değerleri kaybolmadan sofralarımıza geliyor. Sindirim sistemine faydalı, lif oranı yüksek olan Karakılçık yufka Ekmeği şimdi DERSİM OVACIK DOĞAL ÜRÜNLERİ        https://www.ovacikdogalurunleri.com farkıyla satışa sunuluyor.  Hem sağlıklı hem de lezzetli olan bu ekmeği sofranızdan eksik etmek istemeyeceksiniz.

Doğal beslenmeye ve sağlıklı yaşama gönül veren insanlar için çeşit çeşit organik ürünler, tazelik garantisi ve uygun fiyatlarıyla Gurmejet.com.tr 'de sizleri bekliyor. En iyi üreticilerden özenle tedarik edilen ürünler, hızlı ve güvenli şekilde evinize ulaştırılıyor.

 

Yazılanlar doktor uyarısı yada önerisi değildir. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır.

            https://www.ovacikdogalurunleri.com

 

 

Benzer Ürünler