iade-gerı-ödeme-polıtıkası

İADE GERI ÖDEME POLITIKASI

 

Ürünümü Nasıl İade Edebilirim?

 

İade talebinizi 4 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

1. ovacikdogalurunleri.com hesabınıza giriş yaparak > Siparişlerim  bölümüne giriniz.

2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi geldikten sonra talep açmak istediğiniz siparişin yanında bulunan İncele butonuna tıklayınız.

3. Bu bölümde ilgili siparişe ait bilgileri göreceksiniz, alt kısımda ise sipariş verilmiş ürünlerden iade etmek istediğiniz ürünün yanındaki kutucuğu seçin.

4. İade/Değişim yapmak istediğiniz ürün(leri) seçtikten sonra seçenekler arasından iade gerekçenizi yazıp, "İade Talebi Gönder" butonuna basmalısınız.

5. Bu aşamadan sonra iade/değişim talebiniz tarafımımıza iletilmiş olacaktır. Müşteri temsilcilerimiz iade talebinizle ilgili bir diyalog penceresi oluşturabilir ya da size iletişim kanallarınızdan ulaşabilirler. İade/değişim talebinizle ilgili süreçlerin takibi için "Kullanıcı Panelinde" bulunan "İade/Değişim" bölümünü ziyaret etmelisiniz.

6.İade/Değişim talebiniz onaylandığında tarafınıza ürünü nasıl iade edebileceğinizi belirten bilgilendirme yapılacaktır.

 

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. 

 

1. Ürünlerinizi orijinal kutu veya ambalajı ile iade etmelisiniz.

2. Orijinal kutusu zarar görmüş veya üzerine koli bandı yapıştırılmış ürünlerde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

3  İade ve değişim işlemleri için bize bilgi vermeniz gerekmektedir. 

4. Kullanılmış, miktarı azalmış ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. 

5. Şirket adına fatura kesilen siparişler için iade işlemi yapılırken mutlaka iade faturası kesilmesi gerekmektedir. 

6. Ürününüz bize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi veya değişim işleminiz yapılacaktır.

7. İade veya değişim talebinizi İade ve Değişim Taleplerim sayfasından takip edebilirsiniz. 

8.  Gönderimde firmamızdan kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyor iseniz lütfen  e-posta yoluyla müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz. E-posta : [email protected] tel:0850 420 69 62

9.  Almış olduğunuz ürünü iade etmeniz veya alışverişinizden caymanız durumunda, iade ettiğiniz ürün bize ulaştığı andan itibaren 3 iş günü içerisinde yapmış olduğunuz ödemenizin iade işlemi başlatılır. Kredi kartına ürün iade işlemi bankanız tarafından 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunamamaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

10.Tek kargo ile gönderilen toplu alımlarda iade edilecek ürünler de toplu şekilde tarafımıza gönderilmelidir. Toplu alım yapılıp, iadeler ayrı ayrı kargolar ile tarafımıza gönderilecek ise içlerinden en düşük ücretli olan kargo bedeli tarafımızca ödenir. Diğerleri iade bedelinden düşülerek tarafınıza iade bedeli aktarılır.

11. İade edilecek ürünler anlaşmalı olduğumuz kargolar ve anlaşma kodumuz ile kargoya teslim edilmelir. Siparişde hata olması durumunda kargo ücretleri tarafımızdan karşılanır.

12. Renk, numara ve beden değişimlerinde bize gönderilirken karşı ödemeli gönderebilirsiniz, değişimi yapılan ürün size gönderilirken kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır.

Ürününüz Ovacık Doğal ürünleri tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir.  İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile geri gönderilir.

 

Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli 'Havale/EFT' ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza geri ödenir. Kredi kartı ile ödemelerde ürün bedeli ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. Ödemenizi taksitli yaptıysanız geri ödemeniz de yine taksit tutarınız ile eş oranda yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR